Wsparcie tarnowskich biegaczy i studentów dla pacjentów z COVID-19 w brzeskim szpitalu

Print Friendly, PDF & Email

Spore ilości środków higieny osobistej o wartości ponad tysiąca złotych, a także ponad 400 butelek wody mineralnej trafiło do pacjentów oddziału covidowego Szpitala Powiatowego w Brzesku. To efekt spontanicznej akcji zorganizowanej przez dr Karolinę Szymurę, fizjoterapeutkę naszego szpitala, a także wykładowcę Tarnowskiej Szkoły Wyższej.

Dary pacjentom, hospitalizowanym w oddziale covidowym brzeskiego szpitala podarowali studenci pani Karoliny.

– Bardzo chętnie odpowiedzieli na mój apel i przynieśli mnóstwo produktów, które w grudniu 2020 roku trafiły na oddział. Cała ta akcja dowodzi, że ludzie chcą pomagać i robią to bardzo chętnie – podkreśla inicjatorka akcji.

Pani Karolina była także pomysłodawczynią i organizatorką innej akcji wspierającej pacjentów brzeskiego oddziału covidowego, na którym pracowała kilka ostatnich miesięcy. Chodzi o akcję: „Koszulka biegowa dla pacjenta chorego na COVID-19 w SPZOZ w Brzesku”, o której pisaliśmy w grudniu.

Akcja polegała na przekazywaniu przez biegaczy koszulek zdobytych podczas imprez biegowych. Warto dodać, że akcję wsparł Marcin Świerc – Mistrz Polski w Biegach Górskich.

Podczas kilku zorganizowanych w grudniu biegów, biegacze zebrali łącznie 190 koszulek!

– Są one bardzo przydatne naszym pacjentom, którzy ze względu na sytuacje epidemiologiczną, nie zawsze mają wystarczająca ilość odzieży na zmianę – mówi dr Karolina Szymura.

Serdecznie dziękujemy tarnowskim biegaczom, studentom i Pani Kanclerz Tarnowskiej Szkoły Wyższej, prof. nadzw. dr Bożenie Szołtysek i oczywiście Pani Karolinie!

Decyzją Wojewody Małopolskiego, z dniem 01.02.2021 roku szpital w Brzesku przestaje przyjmować do hospitalizacji pacjentów chorych na covid-19. W szpitalu funkcjonuje nadal 6 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem covid-19.

Środki higieniczne oraz koszulki nie wykorzystane na potrzeby pacjentów z oddziału covidowego, będą wykorzystane w oddziale rehabilitacji.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu