Wsparcie z Województwa Małopolskiego

Print Friendly, PDF & Email

Nasz szpital otrzymał wczoraj 22 kwietnia zapas 100 litrów płynu dezynfekującego oraz 500 butelek wody mineralnej z Województwa Małopolskiego. Przywiozła je do Brzeska Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego, odpowiadająca między innymi za nadzór nad placówkami medycznymi  w Małopolsce.  Dary udało się pozyskać od sponsora.

– Bardzo dziękujemy za to wsparcie – mówi lek. med. Adam Smołucha, dyrektor SPZOZ w Brzesku. – Wszystko to zostanie wykorzystane na szpitalnych oddziałach – podkreśla dyrektor.

To kolejna forma pomocy, jaka dociera do naszego szpitala. Od kilku tygodni  placówkę wspierają  także osoby prywatne i firmy z terenu powiatu brzeskiego. Uzyskana pomoc finansowa i rzeczowa jest przeznaczana na działania związane z powstrzymaniem epidemii koronawirusa.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu