Wznowienie działalności Oddz. Ginekologiczno-Położniczego

Print Friendly, PDF & Email

Informujemy, iż po kilkumiesięcznej przerwie, funkcjonowanie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Noworodkowym zostaje przywrócone. W dniu 24 sierpnia wznowione zostaną przyjęcia pacjentek do oddziału.

W ostatnim czasie prowadzone były intensywne próby pozyskania nowych specjalistów i uruchomienia pracy oddziału sprzed pandemii. Efektem tych zabiegów jest zatrudnienie dodatkowych lekarzy specjalistów z zakresu ginekologii, neonatologii, anestezjologii i pediatrii.

Obowiązki lekarza kierującego oddziałem obejmuje dołączający do zespołu lekarz Szczepan Bartkiewicz, specjalista ginekolog-położnik z długoletnim doświadczeniem, od lat opiekujący się pacjentkami z rejonu tarnowskiego.

„Brzeski oddział ginekologiczno-położniczy ma mocne podstawy, kadrę i potencjał do dalszego rozwoju” – ocenia doktor Bartkiewicz –  „dołożymy starań, aby zbudować i utrzymać prężny Zespół i dobrze działający oddział, w którym będą chciały leczyć się i rodzić pacjentki powiatu brzeskiego i okolic” – dodaje nowy lekarz kierujący oddziałem.

W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze do ponownego uruchomienia oddziału, drobne remonty, ostatnie ustalenia, sprawdzanie sprzętu, uzupełnianie wyposażenia, dezynfekcja i mycie pomieszczeń, tak, aby wszystko było gotowe na przyjęcie pierwszych pacjentek w przyszłym tygodniu.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu