Z biblioteczną wizytą na oddziale dziecięcym. Rybki, żabki, kaczuszki i … reżyser

Print Friendly, PDF & Email

Kolejny już raz na oddziale dziecięcym brzeskiego szpitala odbyły się zajęcia z cyklu „Z biblioteczną wizytą” prowadzone przez panią Bernadetę Klimek z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tematem spotkania, które odbyło się 23 maja br. był wodny świat. Bohaterką bajki przeczytanej przez bibliotekarkę była rybka. Jej historia zainspirowała pacjentów do wykonania pięknych prac plastycznych z wykorzystaniem techniki origami kołowego. Oprócz typowo wodnych zwierząt pojawiły się żabki i kaczuszki, zaś pacjent z gimnazjum wykonał ciekawą pracę przedstawiającą reżysera. Wszystko zrobione z elementów w kształcie koła. Była to świetna okazja do rozwijania umiejętności manualnych oraz wyobraźni dzieci biorących udział w zajęciach.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu