Z biblioteczną wizytą w szpitalu

Print Friendly, PDF & Email

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego na oddziale dziecięcym szpitala cyklicznie odbywają się spotkania pod hasłem „Z biblioteczną wizytą” adresowane do młodych czytelników.   Inicjatywa, z jaką wyszli pracownicy oddziału dziecięcego Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku spotkała się z zainteresowaniem pacjentów.
4 października miało miejsce kolejne spotkanie z książką, podczas którego dzieci obejrzały lektury dotyczące drzew. Ciekawą propozycją była książka – układanka Drzewo, a także książka Co kryje las?. Dzieci przebywające w szpitalu słuchały wspólnie wybranych książek, wymieniały opinie na ich temat, a następnie wykonały prace plastyczne inspirowane jesienią.
Takie spotkania ze słowem mają przede wszystkim pokazywać dzieciom duże  znaczenie i  wartość czytania książek.  Zajęcia biblioterapeutyczne są prowadzone przez panią Bernadetę Klimek z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu