“Z nami bezpieczniej” – piknik z udziałem ratowników brzeskiego szpitala

Print Friendly, PDF & Email

W ubiegłym tygodniu ratownicy medyczni z SP ZOZ w Brzesku wzięli udział w pikniku pod nazwą: „Z nami bezpieczniej” organizowanym przez Brzeską Policję na  Placu Kazimierza Wielkiego w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Podczas tego wydarzenia zwracano uwagę najmłodszych, aby podczas wolnego czasu nie zapominali o zasadach bezpieczeństwa.

Ratownicy medyczni instruowali jak udzielić pierwszej pomocy, a dzieci miały możliwość przećwiczenia krok po kroku poprawnego zachowania w sytuacji zagrożenia życia poszkodowanego. Wspólnie ze Strażą Pożarną ratownicy wzięli udział w pokazie ratowania osoby uwięzionej w samochodzie, co spotkało się z dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników pikniku. Mieli oni także możliwość zobaczyć jak wyglądają pojazdy służb ratunkowych od środka oraz wypytać o wszystkie interesujące ich kwestie z tym związane.

Wszystkim dzieciom i młodzieży, która rozpoczęła wakacje, życzymy spokojnego oraz i bezpiecznego wypoczynku.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu