Zabezpieczenia na wypadek pożaru

Print Friendly, PDF & Email

W brzeskim szpitalu trwają prace  związane z zabezpieczeniem przeciwpożarowym. W ubiegłym roku został wykonany pierwszy etap. Zamontowano czujki wykrywające dym, drzwi przeciwpożarowe a także automatyczne odymiania klatek schodowych i dróg ewakuacyjnych.

Zainstalowano także urządzenia, które w razie pożaru głośnym, dźwiękiem  poinformują o zagrożeniu i ewakuacji. – Całość prac związanych z zabezpieczeniem przeciwpożarowym budynku szpitala podzielono na trzy etapy. W tym roku realizujemy drugi etap. Najprawdopodobniej już jesienią ogłosimy przetarg na wykonanie reszty prac, tak aby budynek szpitala dostosować do wymogów jakie stawia ustawa o ochronie przeciwpożarowej.- mówi Józefa Szczurek Żelazko, dyrektor SP ZOZ w Brzesku. W ubiegłym roku wykonano pełne zabezpieczenie Oddziału Pulmonologi  oraz na wszystkich piętrach wschodniej cześć budynku szpitala. Niebawem rozpoczną prace w zachodniej części budynku. Pozostaje centralna cześć i przewiązka.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu