Zabiegi tarczycy z wykorzystaniem neuromonitoringu

Print Friendly, PDF & Email

Brzeski Oddział Chirurgii Ogólnej nieustannie się rozwija i poszerza zakres wykonywanych zabiegów operacyjnych i diagnostycznych.

Od kilku lat z sukcesem przeprowadzane są także operacje w obrębie tarczycy. Są to zabiegi wymagające szczególnej dokładności i precyzji ze względu na bliskie sąsiedztwo nerwów krtaniowych, które mogą ulec uszkodzeniu w trakcie operacji.

Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia strun głosowych, tak by jakość głosu pacjenta była po zabiegu taka sama, jak przed nim stosuje się neuromonitoring. Dzięki tej technice chirurg jest w stanie zidentyfikować nerw nawet w 98-100%. Sama operacja dzięki temu trwa krócej, staje się bardziej precyzyjna i o wiele bezpieczniejsza dla pacjenta.

Taki właśnie ciągły śródoperacyjny neuromonitoring jest wykorzystywany przez chirurgów do każdej operacji tarczycy wykonywanej w brzeskim oddziale.

Zachęcamy pacjentów do diagnostyki i leczenia schorzeń tarczycy w naszym szpitalu.

 

Wszelkie informacje dotyczące wykonywanych zabiegów oraz funkcjonowania oddziału można uzyskać w sekretariacie oddziału pod numerem telefonu 14 66 21 478.

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu