Zakup nowego sprzętu do rehabilitacji leczniczej w celu poprawy dostępności do zabiegów rehabilitacyjnych

SP ZOZ w Brzesku w trosce o wysoki standard świadczonych usług oraz o poprawę dostępności do świadczeń rehabilitacyjnych zakupił nowy sprzęt do rehabilitacji leczniczej.  Sprzęt został zakupiony w ramach “Programu wyrównywania różnic między regionami II ” obszar A. Łączna wartość zakupionego sprzętu to 103 601,00 zł.  Szpital otrzymał dofinansowanie ze środków PFRON w wysokości 38 505,19 zł.   Nowy sprzęt będzie służył pacjentom Oddziału Rehabilitacji i Działu Usprawniania Leczniczego.

Wykaz sprzętu dofinansowanego ze środków PFRON:

1. Aparat do terapii falą uderzeniową  – radialna fala uderzeniowa.
  2. Diatermia krótkofalowa 27,12 MHz – praca ciągła i impulsowa.
  3. Szyna do ćwiczeń biernych kończyny dolnej.
  4. Głowica aparatu Sonikator 740
  5. Urządzenie do masażu pneumatycznego (1 komorowy) z kompletem mankietów.
  6. Stół rehabilitacyjny z elektryczną zmianą wysokości leżyska.
  7. Aparat do magnoterapii z dwoma niezależnymi kanałami i leżanką oraz cewkami 610 i 300 mm.
  8. Elektryczny rotor do ćwiczeń czynnych i biernych APT-1 ze statywem.