Lekarz Kierujący Oddziałem:

Lek. Mariusz Majewski – specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej

Z-ca Lekarza Kierującego Oddziałem:

Lek.  Marcin Kuta – specjalista chirurgii ogólnej

Lekarze:

Lek. Zbigniew Borcz – specjalista chirurgii ogólnej
Lek. Włodzimierz Czop
– specjalista chirurgii ogólnej
Lek. Krzysztof Rembiasz – specjalista chirurgii ogólnej
Lek.  Paweł Put – specjalista chirurgii ogólnej
Lek.  Kajetan Kubas – specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej
Dr n. med. Andrzej Gryglewski specjalista chirurgii ogólnej
Lek.  Krzysztof Wojciechowski – specjalista chirurgii ogólnej

Lek. Piotr Bęben – specjalista chirurgii ogólnej

Lek.  Jarosław Chudek   – lekarz rezydent w trakcie specjalizacji
Lek.  Jakub Korbaś – lekarz rezydent w trakcie specjalizacji
Lek.  Sabina Wójciak – lekarz rezydent w trakcie specjalizacji
Lek.  Weronika Stępień – lekarz rezydent w trakcie specjalizacji

Pielęgniarka Oddziałowa:

mgr Beata Rother

Ważne telefony:

Ordynator 14 66 21 472
Dyżurka lekarska 14 66 21 474
Pielęgniarka Oddziałowa 14 66 21 477
Dyżurka pielęgniarska: 14 66 21 481
Sekretariat 14 66 21 478
Sala pooperacyjna 14 66 21 487

Oddział Chirurgii Ogólnej usytuowany jest na 5 piętrze budynku Szpitala Powiatowego przy ul. Kościuszki 68.

Wszystkie sale wyposażone są w TV kablową. Na oddziale znajdują się 2 łazienki z prysznicami i toaletami, 1 łazienka z wanną, 3 kabiny prysznicowe, sala dzienna z TV.
Oddział Chirurgii Ogólnej prowadzi stały ostry dyżur w zakresie schorzeń jamy brzusznej, chirurgii urazowej i naczyń. Obejmuje również specjalistyczną opieką pacjentów kierowanych przez lekarzy specjalistów i lekarzy POZ. Wykonuje także operacje i zabiegi planowe.
Opiekę nad pacjentami zapewnia wyspecjalizowana kadra medyczna.

Wykonywane świadczenia zdrowotne

W Oddziale Chirurgii Ogólnej wykonuje się:

a) zabiegi laparoskopowe
b) w trybie planowym zabiegi operacyjne przewodu pokarmowego w szerokim zakresie:
– operacje żołądka
– operacje dróg żółciowych
– operacje trzustki
– operacje jelita cienkiego
– operacje jelita grubego
– operacje odbytnicy i odbytu
c) operacje wszelkich typów przepuklin
d) wybrane zabiegi na układzie naczyniowym
e) endoskopowe tamowanie krwawień z przewodu pokarmowego
f) endoskopowa polipektomia
g) EWCP – endoskopowa wsteczna cholangiopankreatografia z papilotomią i ew. zabiegami na drogach żółciowych (np. usuwanie kamieni z dróg żółciowych: protezowanie dróg żółciowych)

Stowarzyszenie Rozwoju Chirurgii w Brzesku

Od 1997 roku istnieje Stowarzyszenie Rozwoju Chirurgii w Brzesku, którego celem jest podniesienie poziomu usług chirurgicznych oraz wsparcie Oddziału Chirurgii Ogólnej poprzez dofinansowanie zakupów sprzętu, szkoleń, prac remontowych.
Między innymi z funduszy Stowarzyszenia zakupiono sprzęt komputerowy, dofinansowano zakup sprzętu laparoskopowego dla Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz wyremontowano Oddział Chirurgiczny.

Nr konta Stowarzyszenia: PKO BP S.A. o/Brzesko 33102049840000450200277608

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu