Print Friendly, PDF & Email

Lekarz kierujący Pododdziałem
Lek.  Magdalena stoksik specjalista pediatra

Lek.med. Jacek Rakowskispecjalista neonatolog
Lek.med. Garbień Annaspecjalista pediatra
Lek.med. Giebułtowska-Panek Mariaspecjalista neonatolog, pediatra
Lek.med. Knybel Grażynaspecjalista pediatra
Lek.med. Awad Mohamedspecjalista pediatra
Lek.med. Marcinek Klaudiaspecjalista neonatolog
Lek.med. Porada Danielspecjalista pediatra

Położna Oddziałowa
mgr Anna Chmielarz

W Pododdziale Noworodkowym zajmujemy się głownie noworodkami zdrowymi lub wykazującymi łagodne, przemijające zmiany chorobowe. Obecnie w oddziale prowadzone są przesiewowe badania słuchu.

Dzieci urodzone w stanie ciężkim, z nasilonymi stanami chorobowymi lub wadami rozwojowymi, po ustabilizowaniu się ich czynności życiowych są przekazywane karetką “RN” do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Kraków-Prokocim, do Kliniki Neonatologicznej CM UJ w Krakowie lub do Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie w zależności od rodzaju schorzenia i miejsc, jakimi powyższe ośrodki dysponują.

Przy Pododdziale funkcjonuje Poradnia Patologii Noworodka, do której kierowane są dzieci, które w okresie pobytu w Pododdziale wykazywały różne zaburzenia nie wymagające pobytu w oddziale, ale wymagające okresowej kontroli lekarskiej.

Ważne telefony:

Lekarz Kierujący Pododdziałem 14 66 21 188
Dyżurka lekarska 14 66 21 469
Położna Oddziałowa 14 66 21 463
Dyżurka pielęgniarska: 14 66 21 470
Sekretariat 14 66 21 466

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu