Będą tworzyć Zespoły Wczesnego Reagowania

Print Friendly, PDF & Email

Przez dwa dni lekarze i pielęgniarki z brzeskiego szpitala szkolili się pod okiem prof. dr hab Wojciecha Szczeklika z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Wykłady połączone z warsztatami odbywały się w ramach pilotażowego programu, w którym bierze udział zaledwie 25 szpitali w Polsce. Celem wdrażanego programu jest poprawa jakości leczenia i bezpieczeństwa pacjentów poprzez wprowadzenie prostych, jednolitych kryteriów wczesnego wezwania wyspecjalizowanego zespołu do pacjenta w ciężkim stanie oraz poprawa komunikacji interpersonalnej w szpitalu.
Szpital w Brzesku jest jednym z dwóch powiatowych (do projektu zakwalifikował się także szpital w Bochni), które uczestniczą w programie wdrażania Zespołów Wczesnego Reagowania.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu