Światowy Dzień Zdrowia i Pracownika Ochrony Zdrowia

Print Friendly, PDF & Email

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku motywem przewodnim jest hasło “Moje zdrowie, moje prawo”.

Tegoroczny temat przypomina nam, że każdy człowiek ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości mieszkań, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji.

Światowy Dzień Zdrowia to też dobry moment, aby pomyśleć o własnym zdrowiu, zwolnić na chwilę i zadbać o siebie przez odpowiednią profilaktykę.

7 kwietnia to również Światowy Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia.  To dzięki pracownikom ochrony zdrowia na całym świecie, możliwe są zmiany na rzecz poprawy zdrowia i jakości udzielanych świadczeń.

Z tej okazji wszystkim Pracownikom ochrony zdrowia pragniemy złożyć wyrazy uznania oraz wdzięczności za trud wkładany w niesienie pomocy osobom chorym i potrzebującym. Dziękujemy za Wasz codzienny wysiłek, poświęcenie oraz wielkie serce, jakie okazujecie w służbie drugiemu człowiekowi – dziękujemy za Państwa pomoc w każdym miejscu i w każdym czasie.

Jednocześnie życzymy, aby radość z niesienia pomocy   była dla Was źródłem siły i energii. Niech Państwu nigdy nie brakuje zdrowia i satysfakcji z wykonywanej pracy, a ludzka życzliwość utwierdza Was w słuszności podjętej misji.

Jesteście bardzo ważni dla naszego Szpitala, dlatego serdecznie życzymy Wam samych dobrych dni, uśmiechu, radości, miłości i szczęścia dla Was i Waszych bliskich.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu