Będzie nowa karetka

Print Friendly, PDF & Email
Do brzeskiego szpitala trafi nowy ambulans. Fundusze na jego zakup przekaże Ministerstwo Zdrowia. Umowę potwierdzająca wsparcie podpisała Józefa Szczurek-Żelazko, Wiceminister Zdrowia oraz Adam Smołucha, dyrektor brzeskiego szpitala.
 
Brzeski szpital jest jednym z 16 w Małopolsce, który otrzyma pieniądze na zakup nowoczesnej karetki. W Polsce takich placówek jest 200.
– To jeden z elementów wsparcia ratownictwa medycznego. Ten proces nadal będzie trwał, będą kolejne, rozwiązania, które wzmocnią ten system – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko.
Zakup pojazdu poprawi stan taboru Zespołów Ratownictwa Medycznego w Brzesku.
– Nasze karetki obsługują około 100 tysięczny powiat brzeski. W ciągu roku każda z nich pokonuje kilka tysięcy kilometrów, nierzadko po trudnym terenie. Muszą być sprawne, aby pomoc dotarła na czas, bez żadnych zakłóceń – mówi lek. med. Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.
W Brzesku stacjonują cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego: dwa przy szpitalu oraz po jednym w Czchowie i Szczurowej.
Karetka, która trafi do brzeskiego szpitala jeszcze w tym roku, zastąpi ponad sześcioletni wysłużony pojazd, pracujący na wyposażeniu ZRM w Czchowie.
 
Galeria zdjęć z podpisania Umowy:

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu