Brzeska chirurgia ma nowego szefa

Print Friendly, PDF & Email

Oddziałem chirurgii w Szpitalu Powiatowym w Brzesku kieruje lek. Mariusz Majewski specjalista chirurgii ogólnej oraz specjalista chirurgii onkologicznej.

Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej. Pracował w Szpitalu Powiatowym w Bochni, Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie, a ostatnio w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie.

Od 1 grudnia 2019r  lek. Mariusz Majewski kieruje oddziałem chirurgii w  Szpitalu Powiatowym w Brzesku.

Jest zwolennikiem operacji małoinwazyjnych – jego celem jest zdecydowane zwiększenie ilości operacji brzusznych wykonywanych laparoskopowo.

W brzeskim szpitalu chce także  powrócić do  wykonywania operacji tarczycy.  W planach ma też poszerzenie diagnostyki wykrywania chorób piersi poprzez wprowadzenie biopsji mammotomicznej.

Jest to jedna z najnowocześniejszych metod diagnozowania zmian ogniskowych sutka.  Dzięki niej za pomocą jednego nakłucia można pobrać materiał do badania, ale także usunąć niewielkie zmiany.

Tę metodę diagnostyki i leczenia będzie można wprowadzić po zakupach specjalistycznego sprzętu, który jest konieczny do wykonywania tej procedury leczniczej.

 

Fot. Lekarz Kierujący Oddziałem Mariusz Majewski

Mariusz Majewski - Lekarz Kierujący Oddziałem

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu