Ćwiczenia służb ratunkowych w SPZOZ w Brzesku

W dniu dzisiejszym w naszym Szpitalu odbyły się coroczne ćwiczenia służb ratunkowych w zakresie postępowania na wypadek zdarzenia masowego, mnogiego lub katastrofy oraz ćwiczebna ewakuacja.

Służby zadysponowane zostały do zdarzenia drogowego z udziałem pięciu poszkodowanych osób i dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zdarzenia przybyły trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego SPZOZ w Brzesku, dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz Policja. Służby rozpoczęły akcję ratowniczą, zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz osoby poszkodowane, które przekazano pod opiekę personelu SOR.

Ćwiczenia odbywały się pod okiem Dyrektora SPZOZ w Brzesku Pani Alicji Syty, Zastępcy Dyrektora ds. Administracji Medycznej i Pielęgniarstwa Pani Ewy Chmielarz-Żwawej, Zastępcy Dyrektora ds. Administracji i Logistyki Pana Marka Kapusty, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku Pana Janusza Potery, Komendanta Powiatowego Policji Pana Bogusława Chmielarza, a także przy udziale Starosty Brzeskiego Pana Andrzeja Potępy, Pani Poseł Józefy-Szczurek-Żelazko i Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Pana Józefa Gawrona.

Dodatkowo wykonano również symulowaną ewakuację z oddziału szpitalnego. Tym razem ewakuowano personel i pacjentów Oddziału Dziecięcego. Strażacy sprawnie wyprowadzili wszystkich w bezpieczne miejsce.

Dzięki takim corocznym ćwiczeniom, służby mają okazję sprawdzić swoją gotowość, koordynację i współpracę w zakresie prowadzenia akcji ratunkowych.

Sama dzisiejsza akcja przebiegła szybko i profesjonalnie, co świadczy o dobrym przygotowaniu i sprawnym współdziałaniu służb ratowniczych i personelu szpitala.

Wszystkim funkcjonariuszom i osobom biorącym udział w ćwiczeniach oraz obecnym gościom serdecznie dziękujemy za obecność.