II miejsce dla Pani Joanny Zachary w małopolskim konkursie na najlepszą pielęgniarkę

Print Friendly, PDF & Email

Pielęgniarka Joanna Zachara pracująca w Poradni Cukrzycowej tut. Zespołu odniosła wielki sukces uzyskując II miejsce w konkursie na najlepszą pielęgniarkę w Małopolsce.

Organizatorem konkursu były Izby Pielęgniarskie w Krakowie. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wiedzy zawodowej z różnych dziedzin pielęgniarstwa, m. in. chirurgii, interny, ratownictwa medycznego oraz etyki i rozwoju pielęgniarstwa. Pani Joanna odpowiedziała prawidłowo na 57 pytań z 60 możliwych.

Pani Joanna Zachara ukończyła Studium Medyczne w Bochni. W ubiegłym roku zdobyła tytuł licencjata. Obecnie studiuje zaocznie na Wydziale Nauki o Zdrowiu na Uniwersytecie Jagiellońskim.
W SP ZOZ w Brzesku pracuje od 12 lat. Pracowała na oddziale rehabilitacji, wewnętrznym – teraz zajmuje się pacjentami w Poradni Cukrzycowej.
W ramach pracy w Poradni Cukrzycowej Pani Joanna prowadzi edukację pacjentów. Uczy pacjentów obsługi glukometrów, wstrzykiwaczy. Omawia zasady diety w cukrzycy, a także mówi o powikłaniach jakie mogą wystąpić w chorobie cukrzycowej. Każdemu pacjentowi stara się poświęcić wystarczająco dużo czasu, aby go dobrze poznać.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu