Minister zdrowia w brzeskim szpitalu

Print Friendly, PDF & Email

Minister zdrowia Łukasz Szumowski odwiedził wczoraj (06.09.2018) brzeski szpital. – Jestem pod wrażeniem tego, co tu zobaczyłem. Jest to placówka, która świadczy bardzo szeroką i rozległą ofertę. Gdyby wszystkie szpitale w Polsce działały jak ten, pacjenci nie wystawialiby służbie zdrowia średniej oceny – mówił minister.

Łukasz Szumowski do brzeskiego szpitala wstąpił, wracając z Forum Gospodarczego w Krynicy. Ministrowi towarzyszyła Józefa Szczurek- Żelazko, była dyrektor szpitala, obecnie wiceminister zdrowia. W spotkaniu wziął udział także Józef Gawron, wicewojewoda małopolski, a także Andrzej Potępa, starosta powiatu brzeskiego.
Po brzeskim szpitalu gości oprowadzał dyrektor Adam Smołucha.
– Cieszę się, że mieliśmy okazje pokazać panu ministrowi, jak funkcjonuje nasz szpital, a przy okazji poradzić się w wielu kwestiach – mówi Adam Smołucha.
Goście zobaczyli między innymi SOR, oddziały: noworodków, rehabilitacyjny, intensywną terapię, a także oddział wewnętrzny z pododdziałem geriatrycznym.
Na zakończenie wizyty minister zdrowia spotkał się z lekarzami i pielęgniarkami. – Wiceminister wiele razy wspominała mi o tym szpitalu, nie mówiła jednak, że tu tak dobrze wszystko funkcjonuje – podsumował wizytę minister Szumowski.

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu