Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska

Print Friendly, PDF & Email

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska
Były kwiaty, podziękowania oraz okolicznościowe upominki . Po 47 latach pracy z brzeskim szpitalem pożegnała się mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.
Pracę w Brzesku rozpoczęła w 1973 roku. Była jedną z pierwszych absolwentek analityki klinicznej na wydziale farmakologicznym Akademii Medycznej w Krakowie i jedną z pierwszych tego typu specjalistek z dziedziny analityki klinicznej w kraju.
Brzeski szpital zawdzięcza jej bardzo dużo. Od podstaw stworzyła bowiem laboratorium, wyposażając je w najnowocześniejszy sprzęt. Obecnie laboratorium analityczne brzeskiego szpitala jest jednym z najnowocześniejszych laboratoriów w regionie.
Pani magister wykształciła kilkoro specjalistów, przekazując im swoją ogromną wiedzę i zapał do wykonywania zawodu. Jedną z tych osób jest mgr anal. med. Ewa Biel, specjalista analityki klinicznej, która przejmuje obowiązki kierownika Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.
Józefa Kostuch-Maciejowska na emeryturę przechodzi po 47 latach pracy. Wolny czas wykorzysta na opiekę na ukochanym wnukiem.
– Dziękujemy za wszystko, co pani zrobiła. Odchodząc na emeryturę zostawia Pani doskonałe laboratorium i świetny zespół diagnostów – mówił Adam Smołucha, Dyrektor SPZOZ w Brzesku, żegnając Józefę Kostuch-Maciejowską w imieniu personelu szpitala .

Galeria Zdjęć

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu