Podziękowania za wsparcie dla Szpitala

Print Friendly, PDF & Email

Szanowni Państwo,  Darczyńcy i Przyjaciele Naszego szpitala !

Kiedy apelowaliśmy o pomoc, nie wiedzieliśmy jeszcze, że będzie ona tak szybko potrzebna naszym Pacjentom i Personelowi w obliczu zmagania się z zakażeniami wirusem SARS-COVID-2 w naszym szpitalu. Dzisiaj możemy Państwu przekazać informację, że ten pierwszy etap walki z rozprzestrzenianiem się zakażenia w samym szpitalu mamy za sobą. Jak Państwo wiecie z wcześniejszych komunikatów, zakażenia koronawirusem dotknęły zarówno personel jak i pacjentów szpitala. Wielu z naszych Kolegów i Koleżanek z personelu medycznego oraz członków Ich rodzin zmaga się jeszcze ze skutkami zakażenia koronawirusem i przebywają albo w szpitalu zakaźnym, albo na kwarantannie domowej. Wszystkim życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

 Aktualnie w szpitalu prowadzimy przygotowania, aby po Świętach uruchomić działalność zawieszonych oddziałów. Proces wygaszania ogniska zakażenia koronawirusem, a teraz akcja czyszczenia i dezynfekowania szpitala pochłania ogromne ilości środków ochrony osobistej oraz środków do odkażania. Dzięki ciągle spływającym darowiznom możemy zapewnić Personelowi dostateczną ilość materiałów i środków ochronnych.

Państwa zaangażowanie w pomoc Naszemu Szpitalowi wciąż budzi Nasz podziw i wielką wdzięczność! Od momentu opublikowania prośby o wsparcie na stronie Szpitala, nieustannie spotykamy się z wyrazami solidarności, ludzkiej życzliwości i chęcią pomocy płynącą ze wszystkich stron.Takie społeczne zaangażowanie i dobre słowa płynące od wielu osób dają motywację do dalszej pracy i utwierdzają Nas w przekonaniu, że praca jaką wykonują wszyscy lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, salowe i cały Personel SPZOZ jest ważna i doceniana przez Mieszkańców.

Poniżej przedstawiamy drugą listę naszych  Darczyńców – firm, stowarzyszeń, fundacji, organizacji oraz grup, a także osób pełniących funkcje publiczne i osób prywatnych, którzy wsparli Szpital w miesiącu kwietniu (poprzednia lista zawierała Darczyńców, którzy dokonywali wpłat lub przekazywali wsparcie rzeczowe do dn. 31.03.2020r):

Dziękujemy Hotelowi i Restauracji Kasztel z Rzezawy, Pizzerii Ambrozja z Nowego Wiśnicza, Pizzerii Corleone z Brzeska, Pizzerii Torino , Firmie cateringowej Paszczaki gotują z Brzeska za dostarczanie bezpłatnych posiłków dla Pracowników szpitala, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego „Chabura” za kolejne dostawy wędlin, firmie IMEX za dostawy drobiu, Restauracji Mamma Mia z Dębna, Karol’s Pizza z Brzeska, OSP w Jadownikach oraz wszystkim osobom, które dostarczają posiłki Personelowi szpitala.

Dziękujemy OSP w Porębie Sypytkowskiej, OSP w Zawadzie Uszewskiej, prowadzącym zbiórki pieniężne w portalu zrzutka.pl na rzecz szpitala oraz wszystkim, którzy organizują zbiórki finansowe i rzeczowe na rzecz SPZOZ w Brzesku.

Dziękujemy grupie Brzesko. Szyjemy maseczki dla szpitala w Brzesku za spontaniczną akcję szycia bawełnianych maseczek, która przerodziła się w szeroko zakrojoną akcję pomocową, nie tylko dla szpitala. Członkowie grupy, którą tworzy już blisko tysiąc osób i firm wspierają Nasz Szpital dostarczając środki ochrony osobistej, środki czystość, przyłbice, artykuły higieniczne, spożywcze oraz posiłki i wypieki dla dyżurującego w Szpitalu Personelu, jak również organizują zbiórkę pieniężną na zakup sprzętu, w tym respiratora transportowego oraz komory dekontaminacyjnej dla ZRM.

Podziękowania składamy za darowizny finansowe:

Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Brzeska i Okolic w Chicago
/Friends Of Brzesko and Vicinity/
– 29970,98 zł

Cieśla Eugeniusz ZUMEC Zakład Urządzeń Mechanicznych Czchów  – 20 000,00 zł.

PPHU Trans-Bet Bogumiła Myszka z Gnojnika– 5 000 zł

Irena Chabura – 3 000 zł

Radni Gminy Szczurowa darowizna na leczenie pacjentów– 3 000 zł

Stowarzyszenie Rozwoju Chirurgii w Brzesku wpłaty od osób prywatnych – 2060 zł

ROMEX Sp. z o.o. Brzesko– 2 000 zł

Biuro Rachunkowe Meg Magdalena Zych Brzesko– 1 000 zł

Wpłaty od osób prywatnych:

01.04.2020 –100 zł, 100 zł, 50 zł

02.04.2020 –  500 zł

03.04.2020 –100 zł, 100 zł,50 zł, 50 zł,

06.04.2020 –50 zł, 200 zł, 100 zł, 50 zł, 100 zł, 100zł, 15zł, 100zł, 100zł, 100 zł, 50 zł

Dziękujemy również za pomoc materialną w postaci darów rzeczowych przekazanych na rzecz Szpitala:

Piwniczanka Spółdzielnia Pracy w Piwnicznej Zdroju –  woda mineralna,

PLEXOMANIA Tomasz Kamieński z Zespołem – przyłbice,

OSP Uszew – maseczki szyte,

Parafia rzymskokatolicka Jasień – maseczki szyte,

Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Brzesku – mydła w płynie, ręczniki  papierowe

AIFO GROUP Sp. zo.o. z Bochni –  przyłbice,

LALA STORE Anna Buczak Kraków – okulary ochronne, maseczki ochronne,

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie – maseczki ochronne, kombinezony ochronne, środki dezynfekcyjne (płyny i proszki), okulary ochronne, rękawice nitrylowe, maski filtrujące,

Fundacja „Możesz na mnie liczyć” z siedzibą w Krakowie – płyny do naczyń, mydła w płynie, fartuchy foliowe, ręczniki składane, sztućce jednorazowe, nakładka bawełniana, rękawice foliowe, szczotki do wc,

Józef Cierniak, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Brzeska oraz wszystkie osoby szyjące pościel – pościel

Niemiec Łukasz – woda mineralna,

Natalia Przybylska, Iwona Olszewska, Basia Ociepka – przyłbice,

Dzięki Państwa ofiarności i okazanemu sercu przekazane środki finansowe już wykorzystywane są do zakupu sprzętu medycznego, w tym respiratora, środków ochrony indywidualnej oraz środków dezynfekcyjnych.
Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim i Każdemu z osobna za Państwa ogromne wsparcie,

Z okazji nadchodzących Świąt  Wielkanocnych życzymy Państwu zdrowia, spokoju oraz nadziei, którą daje Zmartwychwstały Chrystus!

Z wyrazami wdzięczności,

Dyrekcja i Pracownicy SPZOZ w Brzesku

Jeśli kogokolwiek pominęliśmy – przepraszamy. Aktualne dane będą pojawiać się nadal systematycznie na stronie Szpitala.

Z uwagi na ochronę danych osobowych, nie publikujemy danych osób prywatnych, które udzieliły wsparcia Szpitalowi. Jeśli wyrażają Państwo zgodę na publikację danych lub środki przekazane od firm, nie zostały wymienione, prosimy o kontakt mailowy m.burek@spzoz-brzesko.pl .

Wciąż wpłaty finansowe na rzecz Szpitala można dokonywać na numer konta:

SP ZOZ w Brzesku:
BOŚ SA o/Tarnów
IBAN  PL 08 1540 1203 2053 4286 3676 0001

(KOD SWIFT: EBOSPLPW XXX)

lub

Stowarzyszenia Rozwoju Chirurgii w Brzesku
Konto: PKO BP Oddział w Brzesku:
33 1020 4984 0000 4502 0027 7608

podając w tytule przelewu: „DAROWIZNA COVID-19”.

W przypadku przekazywania darowizny rzeczowej przy przyjęciu będzie sporządzony Protokół Przekazania. Szczegółowe informacje można uzyskać w Sekretariacie Dyrektora SP ZOZ w Brzesku – tel. 14 66 21 425 lub e-mailowo: szpital@spzoz-brzesko.pl

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu