Specjalista Fizjoterapii w Szpitalu w Brzesku

Dziś porcja bardzo dobrych informacji dla naszego Szpitala i Pacjentów!

Jest nam miło pochwalić się sukcesem fizjoterapeutki naszego Szpitala, dr Karoliny Szymury, która w minionym tygodniu uzyskała najwyższy tytuł zawodowy Specjalisty Fizjoterapii. Zakończyła tym samym z sukcesem szkolenie specjalizacyjne i zdała Państwowy Egzamin w Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi.

W ten sposób Pani dr Karolina Szymura stała się pierwszą ze specjalistów fizjoterapii w brzeskim szpitalu!

Sam kurs specjalizacyjny trwa prawie cztery lata i wymaga odbycia wielu staży i szkoleń cząstkowych – wyjaśnia dr Szymura – całość wszystkich staży trwała łącznie około 5 miesięcy, do tego szkolenia i wykłady. Mnie udało się odbyć cały kurs w 2 lata i 2 miesiące, co było nie lada wyzwaniem. Nie ukrywam, że to duża zasługa przychylności i życzliwości Dyrekcji szpitala w Brzesku, która poprzez dodatkowy urlop specjalizacyjny umożliwiła mi udział w stażach, za co serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że zdobytym doświadczeniem i umiejętnościami będę mogła pomagać naszym Pacjentom – dodaje Pani Karolina.

Obecność Specjalisty fizjoterapii w naszym Zespole jest szansą na podniesienie jakości rehabilitacji w szpitalu. Daje możliwość uruchomienia w przyszłości ośrodka specjalizacyjnego i otworzenia specjalizacji dla kolejnych fizjoterapeutów, chcących podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.

Dr Karolina Szymura jest pełna pomysłów i planów na dalszą pracę oraz rehabilitację pacjentów. Chce dzielić się zdobytą wiedzą z koleżankami i kolegami fizjoterapeutami w szpitalu i rozwijać nową jakość rehabilitacji dla naszych Pacjentów. Dała się już poznać jako energiczna i pełna zapału fizjoterapeutka.

W okresie pandemii, wraz z zespołem fizjoterapeutów, wspierała pacjentów chorych na Covid-19 hospitalizowanych w tutejszym oddziale covidowym poprzez ich codzienną rehabilitację. Była również współodpowiedzialna za organizację rehabilitacji pocovidowej dla pacjentów ambulatoryjnych.

Dr Szymura ponadto zorganizowała na rzecz naszych Pacjentów akcję pod hasłem „Koszulka biegowa dla pacjenta chorego na COVID-19 w SPZOZ w Brzesku”. Akcja polegała na przekazywaniu przez biegaczy koszulek zdobytych podczas imprez biegowych. Warto dodać, że akcję wsparł Marcin Świerc – Mistrz Polski w Biegach Górskich. Podczas kilku zorganizowanych w grudniu 2020 r. biegów, biegacze zebrali łącznie 190 koszulek.

W tym samym czasie, wraz ze swoimi studentami z Tarnowskiej Szkoły Wyższej zorganizowała spontaniczną zbiórkę środków higieny osobistej o wartości ponad tysiąca złotych, a także ponad 400 butelek wody mineralnej na rzecz pacjentów naszego szpitala.

Gratulujemy serdecznie Pani dr Karolinie Szymurze awansu zawodowego, życzymy owocnej i satysfakcjonującej pracy oraz wielu sukcesów!