Sukces bezpłatnych badań stóp w SPZOZ w Brzesku

Print Friendly, PDF & Email

W miniony piątek w SPZOZ w Brzesku miały miejsce bezpłatne konsultacje stóp przy użyciu specjalnego urządzenia – podoskopu. Badania odbyły się przy okazji przypadającego na 8 września Światowego Dnia Fizjoterapii.

Celem wydarzenia było pokazanie pacjentom jak ważne jest zdrowie stóp dla prawidłowego funkcjonowania całego naszego organizmu. Zdrowe stopy to podstawa naszego ciała. Stopy podtrzymują i stabilizują nasze ciało, a deformacje stóp wrodzone lub nabyte mogą mieć wpływ na zmiany i bóle we wszystkich obszarach ciała: kolanach, biodrach, kręgosłupie, barkach, karku, szczęki czy głowy.

Badania stóp i konsultacje fizjoterapeutyczne wykonywała dr Karolina Szymura – specjalista fizjoterapii. Pani Karolina na co dzień usprawnia pacjentów naszego Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej z Pododdziałem Neurologicznym. Dzięki Jej inicjatywie i przy wsparciu Dyrekcji SPZOZ w Brzesku z bezpłatnych konsultacji skorzystało ponad 40 dzieci i dorosłych.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem pacjentów. Cieszymy się, że nasi pacjenci wykonali dobry krok w stronę zdrowych stóp!

Całe wydarzenie patronatem honorowym objęła Krajowa Izba Fizjoterapeutów, która przygotowała także drobne upominki dla uczestników badań.

Wszystkim osobom biorącym udział w wydarzeniu serdecznie dziękujemy za udział, a Pani Karolinie i Krajowej Izbie Fizjoterapeutów za zaangażowanie w akcję SPZOZ w Brzesku.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu