W szpitalu o profilaktyce raka jelita grubego.

Print Friendly, PDF & Email

Sporym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie zorganizowane w poniedziałek (29.10. 2018 r.) w sali konferencyjnej brzeskiego szpitala, podczas którego mówiono o profilaktyce raka jelita grubego. Spotkanie odbywało się w ramach projektu realizowanego przez szpital od ubiegłego roku.
Mieszkańcy Brzeska, którzy wzięli udział w spotkaniu dowiedzieli się między innymi, jak należy się odżywiać, by nie zachorować na nowotwór raka jelita grubego.
– Tak naprawdę dobrze skomponowana dieta bogata w warzywa i produkty z duża ilością błonnika, a do tego ruch zminimalizują ryzyko zachorowania na ten groźny nowotwór – mówi Beata Rother, pielęgniarka ze Szpitala Powiatowego w Brzesku.
Podczas prelekcji wyjaśniano także na czym polega badanie kolonoskopowe.
-Jest to jedyne badanie, które daje nam dokładny obraz tego, jak wygląda jelito od środka i czy występują w nim jakieś niepokojące zmiany – podkreślała Beata Wilk-Łoboda, pielęgniarka z brzeskiego szpitala.
Projekt profilaktyki raka jelita grubego w brzeskim szpitalu jest realizowany przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-20.

Galeria Zdjęć:

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu