Bezpłatne szczepienia dla dzieci

Print Friendly, PDF & Email

39 dzieci urodzonych w roku  2015 i 2016 skorzystało z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom, natomiast  blisko sto 13-letnich dziewczynek ze szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Szczepienia były realizowane dzięki wsparciu samorządu Województwa Małopolskiego,  Starostwa Powiatowego w Brzesku, a także samorządów poszczególnych gmin.

Szczepienia dla trzy-i czterolatków odbywały się w ośrodku zdrowia w Jadownikach , a także w poradni dziecięcej brzeskiego szpitala, przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) w brzeskiej poradni i ośrodku zdrowia w Dębnie. W większości przypadków dzieci korzystające ze szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego przyjmowały już drugą dawkę szczepienia. 

Akcja była realizowana od sierpnia do końca listopada 2018 roku.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu