Nowa karetka dla szpitala w Brzesku

Print Friendly, PDF & Email

W lipcu brzeski szpital wzbogaci się o nową karetkę. Pojazd zostanie przekazany przez władze Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. W sumie do szpitali w Małopolsce trafi 50 ambulansów.

Karetki będą w pełni wyposażone w sprzęt medyczny i informatyczny przeznaczony do działań ratowniczych,  a także w urządzenia do dezynfekcji. Wartość jednego samochodu to ponad 600 tys. zł.

W Brzesku stacjonują cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego: dwa przy szpitalu oraz po jednym w Czchowie i Szczurowej.

W grudniu  ub. roku, dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia szpital zakupił nową karetkę, która trafiła do Czchowa.

Wszystko wskazuje na to, że tym razem nowoczesny ambulans, zostanie wykorzystany w Brzesku.

Przypomnijmy, że na pakiet medyczny Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej przeznaczono 120 mln zł (środki mieszane: fundusze europejskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i wkład z budżetu centralnego).

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu