Nowoczesny i dostępny POZ w SPZOZ w Brzesku

rysunek dekoracyjny - popiersia trzech pracowników medycznych na tle korytarza szpitalnego

Zapraszamy Państwa do zapisu i korzystania z podstawowej opieki medycznej w SPZOZ w Brzesku.
Porad udzielają lekarze specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Do Państwa dyspozycji dostępne na miejscu jest bogate zaplecze diagnostyczne oraz gabinet zabiegowy.

POZ w SPZOZ w Brzesku oferuje Państwu:

• szybką i sprawną obsługę rejestracji dostosowaną do Państwa potrzeb
  • wykwalifikowany i doświadczony zespół lekarzy, pielęgniarek i położnych
  • bezpłatne świadczenia udzielane w dni powszednie, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 18.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy
  • dostępne na miejscu zaplecze diagnostyczne, gdzie wykonają Państwo zlecone badania laboratoryjne, RTG, TK, USG oraz wiele innych badań i konsultacji
  • realizację programów profilaktycznych, w tym program 40 Plus, program profilaktyki chorób układu krążenia, program profilaktyki gruźlicy
  • nowoczesne, zmodernizowane gabinety lekarskie, zwiększające komfort pacjentów
  • oddzielne rejestracje i zespoły pomieszczeń dla pacjentów dorosłych i dla dzieci.

W ostatnim czasie SPZOZ zmodernizował pomieszczenia POZ. W ramach wykonanych inwestycji wykonano gruntowną modernizację gabinetów lekarskich i pomieszczeń POZ wymieniono instalacje, wyposażenie gabinetów, zakupiono nowoczesny aparat USG oraz niezbędny sprzęt. Modernizacji poddane zostały również korytarze, poczekalnie oraz drzwi do pomieszczeń. Zainstalowano system kolejkowy wraz z wyświetlaczami przy gabinetach lekarskich oraz elektrozamki do pomieszczeń. Zamontowano również udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym pętle indukcyjne, plan tyflograficzny, linie naprowadzające, punkty wzmożonej uwagi, tabliczki z napisami brajlem, które mają pomóc osobom niepełnosprawnym w samodzielnym poruszaniu się po przychodni.

Łączny koszt inwestycji zrealizowanych w POZ w ostatnich latach wyniósł prawie 2 mln zł. Większość tej kwoty to koszt poniesiony przez szpital w wysokości ponad 1,3 mln zł.  Pozostałe środki to dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach projektu Dostępność Plus dla POZ przekazanej z Ministerstwa Zdrowia.

Zrealizowane działania służą zapewnieniu bezpieczeństwa pacjentom oraz podniesieniu jakości udzielanych świadczeń i możliwości diagnostyczno – leczniczych.

Wszystko po to, aby mogli Państwo wygodnie i komfortowo korzystać z podstawowej opieki medycznej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Pacjentów do złożenia deklaracji i korzystania z Podstawowej Opieki Zdrowotnej w SPZOZ w Brzesku.