Nowy aparat w Poradni Okulistycznej

Print Friendly, PDF & Email

Poradnia Okulistyczna w brzeskim szpitalu wzbogaciła się o nowoczesny aparat diagnostyczny. Tomograf optyczny z angiografią OCT, biometrią OCT oraz topografią rogówki.

Nowo zakupiony aparat wyznacza nowy standard w codziennej praktyce okulistycznej. Aparat oferuje szeroki zakres możliwości badania struktur oka. Dzięki zaawansowanym trybom skanowania, możliwa jest dokładna ocena rogówki, przestrzeni komory oka z kątem przesączania, widoczne są nieprawidłowości w ciele szklistym, siatkówce i błonie naczyniowej.

Nie będzie już potrzeby wysyłania pacjentów do Krakowa, aby zdiagnozować stożek rogówki czy wykonać badanie bezinwazyjnej angiografii OCT celem oceny przepływów naczyniowych siatkówki – wszystkie te badania mogą być już wykonane na miejscu w Poradni Okulistycznej w SPZOZ w Brzesku. Do tego, czas samego badania jest krótki, co poprawia komfort pacjenta podczas diagnostyki.

Dzięki zaawansowanej technologii urządzenie obrazuje dwukrotnie każdy obszar anatomiczny oka i kompensuje niekontrolowane ruchy gałki ocznej i mrugania, co pozwala na uzyskanie najwyższej jakości obrazów Angio OCT w komfortowy dla pacjenta sposób.

-Otrzymujemy bardzo dokładny obraz całego wnętrza oka. Interesujące szczegóły lekarz może dowolnie powiększyć i wyostrzyć – dodaje lek.  med. Maria Gmiąt. – Nowy aparat uczyni naszą diagnostykę jeszcze bardziej dokładną. Nasi pacjenci również są zadowoleni, bo badanie jest dla nich zdecydowanie bardziej komfortowe – podkreśla kierownik Poradni Okulistycznej.

Jak dodaje Dyrektor SPZOZ w Brzesku, Pani Alicja Syty – Aparat został zakupiony ze środków własnych szpitala za kwotę 195 tysięcy złotych, aby podnieść jakość udzielanych świadczeń okulistycznych i zwiększyć możliwości diagnostyczne oraz komfort pacjentów i lekarzy pracujących w SPZOZ.

Serdecznie zapraszamy pacjentów do korzystania z naszej Poradni Okulistycznej.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu