Pożegnanie lek. med. Marii Kędziory

Print Friendly, PDF & Email

Były kwiaty, ciepłe słowa, a przede wszystkim podziękowania za oddanie, pracę i poświęcenie. Dziś z brzeskim szpitalem pożegnała się Maria Kędziora  specjalista ds. rehabilitacji, ale też świetny pediatra. – Pani doktor pokazała nam wszystkim, że warto być człowiekiem uczciwym i z pasją – mówił podczas uroczystego spotkania Adam Smołucha, dyrektor SP ZOZ w Brzesku.

W uroczystości zorganizowanej w sali konferencyjnej brzeskiego szpitala wzięli udział pracownicy  tej placówki, ale też przedstawiciele samorządu powiatowego i miejskiego. Wszyscy zgodnie podkreślali, jak wiele dobrego wniosła pani doktor przez blisko czterdzieści lat swojej pracy w SP ZOZ w Brzesku.

Szczególnie serdecznie z Maria Kędziorą  żegnali się pracownicy oddziału i poradni rehabilitacyjnej, a także pediatrii, z którymi zawodowo była najbliżej związana.

Maria Kędziora trafiła do SP ZOZ w Brzesku w 1979 roku.  Najpierw pracowała na oddziale noworodków i w poradni rehabilitacyjnej, a następnie w 1983 roku powierzono jej kierowanie nowopowstałym oddziałem rehabilitacji. Przepracowała w nim 17 lat. Całe swoje życie zawodowe podporządkowała pacjentom. Wielokrotnie zdarzyło się, że w poradni przyjmowała do późnych godzin, by nie zawieść oczekujących na nią osób.

Pani doktor ze szpitalem nie rozstaje się zupełnie, obiecała, że  nadal  w miarę możliwości będzie wspierała placówkę swoją wiedzą  i doświadczeniem. Nadal będzie też aktywnie działać w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych Opiekunów i Wolontariuszy „Ostoja” oraz w WTZ w Brzesku.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu