Spotkanie z dietetykiem w DDOM

Print Friendly, PDF & Email

Było o zdrowym żywieniu, a także o tym, jak przygotowywać pełnowartościowe posiłki. Z pacjentami Dziennego Domu Opieki medycznej w Brzesku spotkała się dietetyczka Katarzyna Fijałkowska.

To tematyczne spotkanie było jednym z wielu organizowanych w DDOM.  Tym razem seniorzy dowiedzieli się, co powinni jeść, a czego unikać.

-Pani dietetyk  omówiła także piramidę żywieniową, radziła jak przechowywać posiłki, a także czym zastąpić sól, która nie wnosi nic pożytecznego do naszego organizmu – wylicza Elżbieta Adamska, koordynator DDOM w Brzesku.

Do tej pory seniorzy spotkali się między innymi z policjantem a także strażakiem. Było o tym, jak ochronić się przed złodziejami oraz na co zwracać uwagę, by nie doprowadzić do pożaru.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu