Światowy Dzień Zdrowia i Pracownika Służby Zdrowia

Print Friendly, PDF & Email

Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest pod hasłem „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”.

Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. Zwraca też uwagę na konsekwencje społeczne i ekonomiczne, jakie niesie panująca pandemia dla całych społeczeństw.

Obecna sytuacja podkreśla też istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia, a przede wszystkim nieocenioną rolę personelu medycznego w czasie pandemii.

 

Dlatego dziękujemy wszystkim Pracownikom Ochrony Zdrowia – lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, fizjoterapeutom, salowym, opiekunom medycznym, diagnostom i całemu personelowi zaangażowanemu w ochronę zdrowia za trud Ich pracy, za wytrwałość i poświęcenie.

Jednocześnie życzymy siły w wykonywaniu codziennych obowiązków, niegasnącego zapału oraz satysfakcji z niesiania pomocy chorym i cierpiącym.

grafika z podziękowaniami dla pracowników ochrony zdrowia. Dwie postacie medyków w pelerynach superbohaterówgrafika z datą i nazwą światowy dzień zdrowia

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu