Szpital w Brzesku w trójce najlepszych szpitali w Małopolsce

Print Friendly, PDF & Email

Szpital Powiatowy w Brzesku zdobył III miejsce w Małopolsce w XV edycji rankingu szpitali „Rzeczpospolitej” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ). W tym roku ocenie poddano 207 szpitali.

– To kolejne wyróżnienie, jakie zdobywa Brzeski szpital, cieszy, tym bardziej że udało się nam uzyskać wysoką lokatę w tak prestiżowym rankingu – mówi Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku, który odebrał dyplom 13.12.2018 podczas uroczystej gali zorganizowanej w Warszawie.

Przedstawiciele „Rzeczpospolitej” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oceniając brzeski szpital, brali pod uwagę wiele kryteriów. Między innymi jakość świadczonych usług, wyniki finansowe, a także realizowane inwestycje. W tej chwili szpital remontuje blok operacyjny, centralną sterylizatornię, a także uruchamia Dzienny Dom Opieki Medycznej. To trzy bardzo duże inwestycje. Nie byłyby pewnie realizowane z takim rozmachem, gdyby nie wsparcie środków unijnych i funduszy z budżetu państwa.

– Wszystkie te zadania poprawią jakość naszych usług lub jak w przypadku DDOM zaoferują nowe możliwości dla pacjentów po hospitalizacji – dodaje dyrektor Adam Smołucha.

Szpital Powiatowy w Brzesku to dziesięć dużych oddziałów, które dysponują 270 łóżkami. W ciągu roku w placówce jest hospitalizowane 12 tysięcy osób. Przez SOR przy szpitalu przewija się rocznie 17 tys. osób, a w przychodniach ambulatoryjnych realizowane jest  ponad 200 tys. wizyt rocznie.

Warto dodać, że szpital posiada Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia oraz spełnia trzy najważniejsze dla placówek medycznych normy ISO.

fot. Dyplom III miejsce w kategorii najlepszy szpital w województwie małopolskim

Najlepszy szpital w malopolsce III miejsce

Galeria zdjęć:

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu