Urologia na swoim

Print Friendly, PDF & Email

PIC04810.JPGOddział Urologiczny wrócił na swoje dawne miejsce- trzecie piętro głównego budynku szpitala. Przez dwa  lata w tych salach znajdował się Oddział Chorób Płuc, który został przeniesiony do nowo wyremontowanych pomieszczeń.
Na potrzeby “urologii”  zmodernizowano   cześć pomieszczeń  III piętra- W zeszłym roku na potrzeby “pulmonologii” zaadaptowaliśmy za blisko dwa miliony złotych  budynek starej szpitalnej pralni, który od wielu lat nie był wykorzystywany. Zanim jednak “urologię” przenieśliśmy na swoje dawne miejsce wyremontowane zostały sale chorych, sanitariaty – które dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych, jak również pomieszczenia gospodarcze. Poprawiła się ich estetyka. Chcemy by pacjenci mieli jak najlepsze warunki pobytu w naszym szpitalu. – podkreśla Józefa Szczurek-Żelazko, dyrektor lecznicy. W salach zamontowano także telewizory. Prace remontowe kosztowały blisko 100 tysięcy złotych. –  staramy się nie tylko rozszerzać wachlarz świadczonych usług oraz podnosić ich jakość, ale także  poprawiamy estetykę i funkcjonalność placówki- dodaje J. Szczurek-Żelazko.  W przeciągu kilku ostatnich lat udało się wyremontować Oddziały: Dziecięcy, Intensywnej Terapii także Chorób Płuc.  Obecnie trwa gruntowana modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu