Wspomnienie św. Łukasza – Dzień Patrona Pracowników Ochrony Zdrowia

Print Friendly, PDF & Email

18 października obchodzimy Dzień Św. Łukasza – Patrona Pracowników Ochrony Zdrowia oraz wszystkich tych, którym na sercu leży zdrowie i życie ludzkie.

Święty Łukasz był lekarzem, a także ewangelistą. Z racji wykonywanego zawodu, patronuje on lekarzom, ale też pielęgniarkom, farmaceutom, ratownikom, fizjoterapeutom, opiekunom medycznym, diagnostom laboratoryjnym, pracownikom technicznym, administracyjnym oraz wszystkim osobom związanym z ochroną zdrowia.

Z tej okazji wszystkim Pracownikom ochrony zdrowia, a w szczególności Pracownikom Naszego Szpitala, życzymy dużo sił do pracy, satysfakcji i wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Składamy również podziękowania za dotychczasową ofiarną pracę na rzecz drugiego człowieka, za profesjonalizm, zaangażowanie, empatię i serce okazane Naszym Pacjentom.

Z okazji Dnia św. Łukasza w dniu 18.10.2023 (tj. środa) o godzinie 15:00 w Kaplicy Szpitalnej odprawiona zostanie przez Kapelana ks. Józefa Waśko uroczysta Msza Św. w intencji Pracowników, na którą serdecznie zapraszamy.

 

Dyrekcja SPZOZ w Brzesku

ilustracja na dzień pracowników ochrony zdrowia dłoń ze stetoskopem z wycinanką w kształcie serca

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu