Ostatnie pożegnanie

Print Friendly, PDF & Email

Pogrążona w smutku Rodzino i Szanowni  Zgromadzeni,

Przedwczesna śmierć  ŚP. doktora Zdzisława Opacha dla  pracowników Szpitala Powiatowego  w Brzesku jest bolesną i ogromną stratą.  ŚP. Zdzisław Opach  rozpoczął prace w brzeskim szpitalu w 1981 roku,  zaraz po skończeniu studiów na Akademii Medycznej w Krakowie. Od początku swej pracy wyróżniał się zaangażowaniem i pracowitością.  W krótkim czasie został cenionym chirurgiem i szybko awansował, przez wiele lat był zastępcą, a następnie Ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej w brzeskim szpitalu.

Swoją pracę wykonywał z ogromnym poświęceniem.  Był wybitnym chirurgiem, doskonałym operatorem, pionierem badań i zabiegów endoskopowych.  Konsultował i operował najtrudniejszych i najcięższych chorych.  Niezliczoną ilość razy przyjeżdżał do szpitala na każde wezwanie niezależnie od pory dnia i nocy.  Przeprowadził tysiące operacji. Uratował zdrowie i życie tysiącom chorych. W szpitalu najczęściej pracował  w ciągłym pośpiechu, wszędzie był potrzebny  i wszystkiego chciał dopilnować  osobiście.  Jednak z największą starannością zabiegał, aby wszyscy chorzy mieli zapewnioną odpowiednią opiekę.  

Dzięki Jego osobistemu zaangażowaniu szpital mógł się rozwijać – wprowadzać nowe metody leczenia, uzyskiwać kolejne wyróżnienia.  Ale przede wszystkim był wierny swojemu  lekarskiemu powołaniu.  Hipokratesowską  maksymę : „Salus  aegroti suprema lex” – dobro chorego najwyższym prawem,  realizował na co dzień.  Nigdy nie odmówił pomocy choremu, jeżeli widział cień szansy dla pacjenta zawsze podejmował się jego leczenia.  Gdyby mierzyć wartość człowieka tym co zrobił dla innych – to dla oceny Jego dokonań zabraknie skali.  Jego zasługi jako lekarza,  dla mieszkańców powiatu brzeskiego, których ratował przez blisko 40 lat są nieocenione.  Sam był przy tym osobą  bardzo skromną, źle znosił pochwały czy przyjmowanie  wyróżnień.   

Strata jaką ponieśliśmy wraz z Jego odejściem jest ogromna.  Straciliśmy  doskonałego lekarza, Mistrza chirurgii i nauczyciela, straciliśmy wyrozumiałego szefa, kolegę i przyjaciela, który czasami na niektórych nakrzyczał, ale był też ciepłym i radosnym człowiekiem, często żartującym i potrafiącym rozśmieszyć do łez.  Jego przedwczesna śmierć napełnia nas wszystkich bólem i żalem.  Odszedł bez wątpienia Najlepszy Lekarz jakiego mieliśmy w swoim gronie.

Rodzinę Zmarłego proszę o przyjecie głębokich wyrazów współczucia. ŚP. Zdzisław Opach Wasz Mąż, Ojciec, Syn i Dziadek  zostanie  w naszej pamięci, którzy mieliśmy szczęście z Nim pracować, jako Wybitny Chirurg oraz Szlachetny i Dobry Człowiek

 

Brzesko, 16.01.2020r.                                                                Dyrektor SP ZOZ w Brzesku 
                                                                                                               Adam Smołucha

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu